Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být ještě hůř...

Listopad 2008

Krev bestie: Prolog

27. listopadu 2008 v 18:36 | Rimmer |  Krev bestie

Kruci! Cesta dál byla zavalená! Ale on se musel dostat dál. Prostě musel! Závisel na tom jeho život! Doteď byl věčný. A on nechtěl, aby ta věčnost skončila. Nesměla! Byl zvyklý si užívat a nechtěl se toho vzdát. Nemohl! On byl ten lepší! A přece se nechal nachytat. Došlo mu, že ho do téhle chodby nahnali záměrně. Ti muži možná byli jen obyčejní lidé, ale také profesionální lovci. Oni věděli jak a kdy zabít. Došlo mu, že kdyby ho chtěli zabít či zranit, už by to dávno udělali. Vyplýtvali spoustu munice jen na to, aby zpanikařil. Aby se z kořisti stali lovci. A z lovce štvaná zvěř. Podle pověry by v kostele neměl co pohledávat. To byly babské povídačky a jeho pronásledovatelé to museli vědět stejně dobře jako on. Co víc, oni s tím počítali. Chtěli, aby sem šel. Aby vlezl do té staré tajné chodby pod oltářem. Možná ji dokonce zavalili oni sami. Zpátky teď nemohl. Šel by přímo před ústí namířených zbraní. Přímo do náruče smrti, té, které vzdoroval, která se ho netýkala. A tak začal čekat.


Mafia: Uprchlík

22. listopadu 2008 v 11:17 | Rimmer |  Mafia
Den začal Tommymu stejně jako každý jiný. Po noční honičce s gangstery už ani nevzdechl. Nastala typická ohraná taxikářská rutina. Náš zákazník, náš pán. Všichni se chtěli honem dostat na druhý konec města. Do kostela v Downtownu, k nemocnici do New Arku, do divadla na Central Islandu - přes Giuliano Bridge, protože je to rychlejší, do Pompei baru v Hobokenu, na Parkoviště v Little Italy - přes Giuliano Bridge a pak tunelem, to je nejkratší cesta. Začalo ho unavovat, jak mu Zákazníci, kteří očividně spěchají, radí nejkratší cestu. Věděl, že z Hobokenu do Malé Itálie by se nejrychleji dostal přes China Town, ale zákazník si vedl svou. To, že kvůli němu Tommy musel jet na hranici předpisů, mu bylo jedno, ještě si stěžoval, že jede jako blázen. Byl rád, když konečně dojeli a on si mohl dát pauzu.Začal obcházet vůz a ze zvyku preventivně kontroloval všechno možné. Pak nasedl, aby si na pár minut odočinul.


Bez Svědomí - kapitola 4./2.část - Závěr

20. listopadu 2008 v 18:50 | Rimmer |  Bez Svědomí
Tak a jak už jsem předeslal, je tu závěr. Doufám, že se vám bude líbit...


Mafia: Nabídka, která se neodmítá.

9. listopadu 2008 v 20:20 | Rimmer |  Mafia
Nabídka, která se neodmítá

Podzim 1930

Původně jsem by taxikář. I když to zrovna moc neneslo a dělal jsem to od nevidim do nevidim, byl jsem rád, že mám aspoň nějakou práci. Byla krize a ne každej se měl aspoň tak, jako já. K prvnímu kšeftu pro Salieriho lidi jsem přišel jak slepej k houslím právě kvůli taxíku. Jednoho dne, měl jsem už po šichtě, jsem se jenom tak poflakoval...


Mafia: The city of Lost Heaven

9. listopadu 2008 v 18:14 | Rimmer |  Mafia
Mafia. Kultovní hra brněnského studia Illusion Softworks. Na dobu, kdy byla vyrobena, vybavená špičkovou grafikou, perfektní hratelností a to nejhlavnější: Strhujícím příběhem. A protože vím, že stále existují lidé, kteří se s ní dosud nesetkali, rozhodl jsem se, že by byla škoda je o tak skvělý příběh připravit. A proto jsem se pustil do přepisování celého příběhu, ať už misí či videosekvencí, včetně autentických dialogů z české verze hry. Pevně doufám, že mi nepřijde žaloba od pánů z Illusion Softworks, vždyť jim vlastně dělám reklamu. Příběh je jejich a já před ním smekám.


Bez Svědomí - kapitola 4./1.část

3. listopadu 2008 v 15:51 | Rimmer |  Bez Svědomí
Zjistil jsem, že Bez Svědomí bude nakonec mnohem kratší, než jsem původně zamýšlel. Dochází mi inspirace a kdybych se to pokoušel prodlužovat, nejspíš bych zabředl do bezduchých blábolů. Takže tohle je jedna z poslednich částí, dost možná dokonce předposlední.


Depresivní...

1. listopadu 2008 v 13:58 | Rimmer |  Poezie...
Ale ne... Už mě to zase chytá...